Announcement

Collapse
No announcement yet.

Grocery Bills Damn!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grocery Bills Damn!

    I just spent $402 at Sam's Club today! For my wife, my 8 year old daughter and myself. All on food nothing else! I love having my freezer and fridge stocked solid, but Damn! food costs when you are eating good. Got those big 4lb cans of Starkist Tuna. We're gonna try to make it last for 3 weeks. (18lbs of chicken breast alone) We'll see!

  • #2
    I spend more on food during a cycle than I do on gear!
    x|Fluid|x is presenting REAL opinions and DOES encourage and condone the use of steroids or other illegal/legal substances that may be used in an illegal manner.


    xFluiDx@ziplip.com
    fluid@fitnessgeared.com

    Minister of Controlled Substances for the KINGDOM of KANADA.

    Comment


    • #3
      "Food is Life, Life is Food"

      DB 01/03/03

      Comment


      • #4
        I know what you mean bro. $$$$$$$$$$$$$ lots of it

        Comment


        • #5
          Shit I dont cok and neither does my girl you know what that means? I have to eat out everyday and man that is expensive and gets old! I want some home cooking!

          Comment


          • #6
            yah no shit, eating out everyday is just brutal on the wallet
            Mod @ SuperiorMuscle

            "The fight is won or lost far away from witnesses—behind the lines, in the gym, and out there on the road, long before I dance under those lights."
            Muhammad Ali

            Comment


            • #7
              i hear ya.... weekly i spend like 100-150 on food alone...

              Comment


              • #8
                yep i spend 100-150 a week

                Comment


                • #9
                  Yeah me too ! There's gotta be an easier way of spending ..... And $1 meals are great but why does it have to be junk food , when are they gonna have $1 steaks for sakes !
                  "Workout each rep till I drop the uglyiest , meanest face"

                  Comment


                  • #10
                    bought 16 lbs of chicken, 5 things of rice, olive oil and peanut butter and that's going to last me this whole week ...

                    Comment

                    Working...
                    X